www.barmanstep.com

۱۷ مطلب در فروردين ۱۳۹۸ ثبت شده است

مراحل مختلف اجرای پله گرد و پله پیچ09123909044

 

تمامی مراحل اجرای پله گرد و پله پیچ 

1- انتخاب نوع پله و دکوراسیون نهایی پله

2- انتخاب سازنده مناسب برای سازه فلزی پله گرد

3- انتخاب شرکتی که دکوراسیون پله گرد و پله پیچ را انجام دهد.

4- مرحله قرارداد برای اجرای سازه و دکوراسیون پله گرد و پله پیچ

5- مرحله اجرای سازه فلزی پله گرد و پله پیچ

6- مرحله اجرای دکوراسیون پله که شامل مراحل زیر است:

کف پله 

نرده

کاور کردن نهایی سازه فلزی

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

1- انتخاب نوع پله گرد و دکوراسیون پله گرد09123909044

اولین مرحله سفارش پله گرد و پله پیچ انتخاب نوع پله و دکوراسیون پله گرد است. در این مقاله و مقاله های بعدی تلاش می کنیم تا اطلاعات لازم به منظور اجرای پله گرد از مرحله تصمیم به اجرای پله گرد تا دکوراسیون نهایی پله گرد را به شما تقدیم کنیم. پله گرد و پله پیچ زیباترین دکوراسیون داخلی ساختمان است. در نهایت هر آنچه بیینده را به خود جلب میکند پله گرد است. زیبایی پله گرد و پله پیچ به دکوراسیون نهایی پله وابسته است و موضوعی کاملا سلیقه ای است. کارفرما با توجه به نظر شخصی خود پله گرد دو محور و تک محور یا پله کنسولی انتخاب می کند و در نهایت تصمیم می گیرد که کف پله و نرده خود را به چه شکلی اجرا کند. کف پله چوب بلوط زیبایی خاص خود را دارد. موج زیبای چوب بلوط چشم نواز است ولی ممکن است شخصی از این همه موج زیبا به وجد نیایید و چوب جنگلی راش را انتخاب کند. در بحث نرده،نرده شیشه با تمام زیبایی که دارد ولی به دلیل قیمت بالای اجرا، کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه قیمت میانگین نرده گرد حدودا از 500 هزار تومان تا 1 میلیون تومان متغیر است. نرده فرفورزه بسیار زیباست و نرده چوبی زیبایی خاص خود را دارد ولی نکته مهم این است که هر کسی با توجه به سلیقه خود دکوراسیون پله گرد خود را انتخاب می کند. 

 

موضوع بسیار مهمی که اکثر کارفرمایان توجه زیادی به آن نمیکنند انتخاب نوع دکوراسیون پله گرد و پله پیچ در هنگام سفارش سازه فلزی است.سازه فلزی در مرحله اسکلت ساختمان نصب می شود و فینیشینگ نهایی پله گرد بعد از مرحله سفت کاری اجرا می شود و ممکن است بیش از یکسال دکوراسیون پله هنوز آماده نصب نشده باشد ولی کارفرما باید از روز اول دکوراسیون نهایی پله گرد خود را مشخص کرده باشد. به طور مثال شما سازه دو محور باکس گرد سفارش میدهید و ساخته می شود و نصب می شود و نوع نرده پله گرد مشخص نمیشود. در فینیشینگ نهایی تصمیم میگیرید که نرده شیشه ای اجرا کنید ولی با توجه به اینکه نرده شیشه ای نیازمند شیاری است که از روز اول باید روی سازه فلزی نصب می شد ولی سازنده سازه راهنمایی لازم را به شما نکرده و شما مجبور میشوید نرده شیشه ای که مورد علاقه شما است را کنار گذاشته و نرده دیگری اجرا کنید پس خیلی مهم است که از روز اول انتخاب نوع سازه فلزی پله گرد، نوع نرده نیز مشخص شود.

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

2- شرکتهای اجرا کننده سازه فلزی پله گرد را بشناسید09123909044

مهمترین مساله در ساخت سازه فلزی پله گرد یافتن شرکتی مناسب برای ساخت پله گرد است. در مرحله اول باید به دنبال شرکتی باشیم که کارگاه مشخص داشته باشد. برخی از فروشندگان پله گرد کارگاه ندارند و فقط بخش فروش پله گرد و پله پیچ را دنبال می کنند. شما می توانید آدرس کارگاه شرکت را از فروشنده طلب کنید و به محل کارگاه پله سازی مراجعه کنید و یا با تماس با محل کارگاه اطلاعات لازم را بدست آورید.

مرحله بعدی اطمینان از حسن سابقه شرکت پله سازی می باشد. از فروشنده بخواهید پروژه های مختلف خود را به شما معرفی کند. برخی فروشندگان با نشان دادن چند عکس به شما اطلاعات نادرست می دهند و ادعا می کنند که خود این پروژه ها را اجرا کرده اند و وقتی که درخواست آدرس می کنید به شما بیان می کنند که محل اجرای پروژه مسکونی است و الان نمی شود بازدید کرد. در این صورت شما درخواست کنید که محل پروژه های تجاری خود را به شما معرفی کنند. اگر سازنده سازه فلزی واقعا حرفه ای باشد باید به شما محل تجاری که پله اجرا کرده است معرفی کند. 

در هر صورت باید از حسن سابقه سازنده پله گرد اطمینان حاصل کنید در غیر اینصورت به مشکل بزرگی برخورد می کنید. در برخی مواقع  مشاهده شده است که سازه پله گرد نصب شده دارای لرزش زیادی است و هنگام بالا رفتن از پله احساس لرزش می کنید. این مساله مهمی است که سازندگان غیر حرفه ای همواره با این مشکل مواجه هستند. این سازندگان در ابتدا با قیمت پایین شما را اغوا می کنند. توجه کنید که این سازندگان پله گرد مجبور می شوند در نهایت با استفاده از سازه فلزی با وزن بالا لرزش سازه فلزی پله را کنترل کنند که در این صورت وزن بالای پله گرد بار زیادی به سازه ساختمان شما وارد می کند و اصولی نیست.

 

در هنگام سفارش پله گرد، از سازنده بخواهید که وظیفه نصب را خود بر عهده بگیرد و نصاب جداگانه به شما معرفی نکند. برخی سازندگان مسئولیت نصب را بر عهده نمیگیرند و شما را با اکیپ نصاب درگیر می کنند که مشکلات عدیده ای برای شما ایجاد می کند. 

در هنگام تحویل سازه پله گرد توجه کنید که اندازه کف پله ها همگی یک اندازه باشند زیرا در آینده در مرحله نصب کف پله به مشکلات زیادی برخورد می کنید. شعاع پله در سرتاسر پله یکسان باشد زیرا اگر یکسان نباشد هنگام نصب نرده با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. ارتفاع بین کف پله ها یک اندازه باشد در غیر اینصورت هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها احساس خیلی بدی خواهید داشت.

در نهایت توجه کنید که سازه پله گردی که سفارش می دهید از مرحله سفارش تا نصب با دقت کامل و نهایت تلاش نصب گردد. شما میتوانید با انتخاب سازنده پله گرد مناسب و حرفهای تمام این مشکلات را رفع کنید و با خیال راحت و آسوده پله گرد خود را نصب کنید. قیمت کم برخی شرکتها نباید شما را اغوا کند زیرا ممکن است در نهایت با مشکلات زیادی مواجه شوید و مجبور به تعویض پله گرد خود شوید.

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

3- شرکتهای اجرا کننده دکوراسیون نهایی پله گرد را بشناسید09123909044

این مرحله از ساخت پله گرد و پله پیچ بسیار مهم است و باید دقت عمل زیادی به خرج دهید. حدود 99 درصد سازندگان سازه فلزی، کارگاه چوب ندارند و اجرای دکوراسیون چوبی خود را به کارگاههای نجاری مرتبط واگذار می کنند و در برخی مواقع مشکلات زیادی ایجاد می گردد. توجه داشته باشید با شرکتی قرارداد ببندید که همزمان مسئولیت اجرای سازه فلزی و دکوراسیون چوبی را اجرا نماید. 

تنها در مواقعی که شناخت خوبی نسبت به شرکتهای دکوراسیون پله گرد دارید می توانید سازه فلزی را جداگانه سفارش دهید ولی قبل از اجرای سازه فلزی، تمامی مسائل مورد نیاز در اجرای دکوراسیون را به شرکت سازنده سازه فلزی پله گرد و پله پیچ گوشزد نمایید. 

تاکید میکنم که حتما هنگام بستن قرارداد سازه فلزی پله گرد، قرارداد اجرای دکوراسیون هم بسته شود و حتما دکوراسیون نهایی پله گرد را مشخص کنید زیرا ممکن است هنگام دکوراسیون نهایی پله گرد با مشکلات جدیدی روبرو شوید به طور مثال بعد از اجرای سازه فلزی متوجه میشوید که دوست دارید روی سازه فلزی نرده شیشه ای اجرا کنید ولی به دلیل اینکه پیش نیازهای نصب شیشه در ساخت سازه رعایت نشده است، نمیتوانید نرده شیشه ای نصب نمایید و مجبور میشوید نرده ای را که مورد نظر شما نیست نصب کنید. توجه کنید به طور مثال نرده فرفورژه حتما باید در مرحله نصب سازه نصب شود زیرا بعد از اجرای سازه فلزی در محل پروژه برای اجرای نرده فرفورژه باید شابلون برداری شود و مشکلات خاصی دارد که هزینه بیشتری به شما تحمیل می کند. 

در نهایت بهدمنظور جلوگیری از سوء استفاده های بعدی سازنده سازه فلزی، دکوراسیون نهایی را نیز با شرکت سازنده نهایی نموده و قرارداد بنویسید. در مرحله نصب کف پله اگر سازنده پله اندازه کف پله های فلزی خود را به طور دقیق انجام نداده باشد و مسئولیت اجرای کف پله را نیز قبول نکرده باشد، شرکت اجرا کننده دکوراسیون پله هزینه اضافی از شما بابت درست کردن اندازه پله های چوبی دریافت می کند. و در نهایت پروژه پله گرد شما مناسب انجام نمی گردد. 

حتما طرح نرده و نوع چوب کف پله خود و حتی رنگ مورد استفاده برای سازه فلزی و کف پله های چوبی را نیز مشخص نمایید. دکوراسیون پله گرد و پله پیچ بسیار مهم است. نرده های فرفورژه طرحهای زیادی دارند و شما باید طرح مورد نظر خود را با کارفرما نهایی نمایید. 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

4- تنظیم قرارداد اجرای سازه فلزی و اجرای دکوراسیون پله گرد09123909044

معمولا اصلی ترین مرحله در انجام کاری بستن یک قرارداد خوب است که تمام منافع کارفرما و مشتری را در بر بگیرد. در ساخت پله گرد و پله پیچ بستن قرارداد چندین مرحله دارد ولی موضوع اصلی این است که شما کل قرارداد شاسی فلزی پله گرد و دکوراسیون نرده پله گرد و یا نرده شیشه و یا نرده فرفورژه و هر دکوراسیون که مد نظر مشتری است را با کارفرما منعقد کنید چون اگر شما یک قرارداد نصفه نیمه ببندید برای دکوراسیون نهایی ممکن است به مشکل برخورد کنید. 

به طور مثال شما شاسی فلزی را نصب می کنید و در انتهای کار تصمیم میگیرید نرده سیم بکسل و یا نرده شیشه نصب کنید ولی چون پیش نیازهای لازم برای نصب نرده شیشه و سیم بکسل زیاد است به مشکل برخورد می کنید لذا لازم است کل قرارداد با کارفرما منعقد گردد.
در نرده شیشه ای لازم است شیار در شاسی پله های دو محور ساخته شود و در نرده سیم بکسل لازم است بست های فلزی به کف پله جوش شود و اینها همه در کارگاه و در مرحله ساختن شاسی فلزی بسیار راحت تر از محل پروژه است. 
حتما قرارداد نصب سازه فلزی پله گرد  را با سازنده منعقد کنید.
در بحث کف پله چوبی حتما ضخامت کف پله و موضوع نوع رنگ چوب را بدانید و درباره آن به نتیجه برسید. رنگ پلی اورتان بهترین نوع رنگ در صنعت چوب و پله گرد می باشد چون مقاومت بیشتری در مقابل سایش و ضربه دارد.
اگر نرده چوبی انتخاب می کنید، نوع پایه های خراطی نرده گرد را مشخص کنید و تعداد پایه ها در هر متر طول باید در قرارداد ذکر شود. ضخامت هندریل روی نرده در نرده های چوبی و نرده فرفورژه باید ذکر شود. معمولا شاسی فلزی و نرده فرفورژه بدون رنگ به مشتری تحویل می گرددو رنگ آن بر عهده مشتری می باشد ولی کارهای چوبی که حساسیت زیادی دارد باید با رنگ و نصب باشد. 
در نرده شیشه ای پله گرد حتما نوع شیشه مشخص شود و از سازنده بخواهید شیشه لمینیت و سکوریت شده نصب نماید چون در صورت شکستن شیشه ساده، خطرات زیادی در کمین افرادی است که در زیر پله مستقر هستند. 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

5- اجرای سازه فلزی پله گرد09123909044

سازه فلزی روی پله گرد

اولین مرحله اجرایی در ساخت پله گرد اجرای سازه فلزی است. اگر شرکتی که شما با آن قرارداد دارید سازه فلزی پله گرد شما را بصورت مناسب ساخته و نصب نماید، مراحل بعدی اعم از نرده و کف پله به آسانی نصب می گردد در غیر اینصورت شما با مشکلات بزرگی مواجه خواهید شد. سازه های فلزی پله گرد و پله پیچ در انواع مختلفی ساخته می شوند: 

- پله گرد دو محور ورق

- پله گرد دو محور باکس

- پله گرد تک محور میانی

- پله گرد کنسولی 

نکات قابل توجه در هنگام ساخت و نصب سازه فلزی پله گرد عبارتند از:

1- قوس داخلی و بیرونی پله باید درست نورد شده باشد و خم پله در ابتدا و انتهای شاسی پله یکی باشد زیرا اگر قوس پله در جاهایی  از پله درست اجرا نشده باشد، نرده روی این پله نصب نمیگردد و اگر هم نصب شود با شکست همراه خواهد بود. 

2- فاصله قوطی فلزی کف پله از روی شاسی و زیر شاسی به اندازه ای باشد که بع از نصب کف پله، بیرون زدگی چوب نداشته باشیم. به زبان ساده تر اینکه اگر فاصله کف پله فلزی از زیر و روی شاسی کم باشد، بعد از نصب کف پله گوشه های کف پله از شاسی بیرون می زند و جلوه زیبایی ندارد. 

3- ارتفاع کف پله ها در تمام کف پله ها رعایت شده باشد در غیر اینصورت هنگام بالا و پایین رفتن از پله با مشکل مواجه خواهیم شد.

4- از هیچ شرکت و شخصی قبول نکنید که سازه فلزی در محل پروژه ساخته شود. سازه فلزی باید بصورت یک تکه با جرثقیل در محل پروژه نصب کردد.

5- اکیپ نصاب خیلی مهم است. هر چقدر هم پله شما با دقت ساخته شده باشد، اگر اکیپ مناسب نصاب نداشته باشید در نصب با مشکل مواجه می شوید و ارتفاع پله اول و آخر شما با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل است که سازنده سازه فلزی پله گرد باید اکیپ مناسب نصاب در اختیار شما قرار دهد و مسئولیت نصب را بر عهده بگیرد. 

6- در مرحله بتن ریزی باید پلیت های 40*40 داخل بتن کار گذاشته شود تا در هنگام نصب، سازه فلزی ساپورت مناسب داشته باشد. 

 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

 

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

1-6- اجرای نرده شیشه ای پله گرد

امروزه پله گرد و پله پیچ نیازمند دکوراسیون خاصی می باشند. ممکن است هر کسی دکوراسیون خاص خود را طلب کند. نرده شیشه ای از آن دسته نرده هایی است که جلوه مدرن و زیبایی به پله گرد و پله پیچ شما می دهد ولی قیمت بالای نرده شیشه گرد باعث شده است کمتر مورد استفاده قرار بگیرد. قیمت بالای خم کردن شیشه و اتصالات گران و هزینه نصب بالا باعث شده است قیمت این مدل نرده بالا باشد. در این مدل نرده از شیشه های سکوریت و یا لمینیت استفاده می شود. 

توجه داشته باشید اگر نرده شیشه ای در دکوراسیون نهایی شما مد نظر است حتما با شرکتی قرارداد پله خود را امضا کنید که مسئولیت اجرای نرده شیشه ای را قبول کند. شرکتهایی می توانند نرده شیشه ای روی پله گرد نصب کنند که شعاع داخلی و بیرونی پله را از ابتدای پله تا انتهای پله یکسان بسازند. اکر نورد ورق پله منظم نباشد و شعاع دور داخلی و بیرونی رعایت نشده باشد نصب نرده شیشه ای تقریبا غیر ممکن است. 

اگر از شیشه های سکوریت و لمینیت شده استفاده نکنید خطرات زیادی هنگام شکستن شیشه های نرده در کمین شماست. خطراتی گاه جبران ناپذیر که زندگی کسانی که زیر پله در حال رفت و آمد می باشند را به خطر می اندازد. 

هندریل چوبی روی شیشه هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ فنی باید مورد استفاده قرار گیرد. زیرا هنگام بالا و پایین رفتت از پله ها دستهای خود را روی هندریل چوبی گرفته و به راحتی حرکت می کنیم. 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

2-6- اجرای نرده فرفورژه پله گرد

نرده فرفورژه

نرده فرفورژه یکی از بهترین نرده های روی پله گرد و پله پیچ می باشد و نرده فرفورژه  از زمانهای گذشته جزء نرده های لوکس و سلطنتی بوده است. نردهد فرفورژه بعد از شیشه گرانترین نرده روی پله گرد است. البته این نکته قابل ذکر است که نرده فرفورژه صنعتی قیمت پایینی دارد ولی نرده های مجموعه بارمان به دلیل اینکه با تسمه در کوره گرم شده و با چکش کاری ساخته می شود، قیمت بالایی دارد. اگر قصد اجرای نرده فرفورژه روی پله گرد و پله پیچ خود را دارید این نکته را در نظر بگیرید که هنگام سفارش پله گرد حتما با سازنده پله گرد مشورت کنید و نرده فرفورژه را با سازه فلزی پله گرد همزمان نصب کنید. زیرا بعد از نصب سازه فلزی پله گرد، شابلون برداری و ساخت نرده در کارگاه بسیار زمان بر و سخت می شود. نرده با گلهای آماده بازاری بصورت کیلویی ساخته و نصب می گردد ولی زیبایی چندانی ندارد ولی نرده فرفورژه با گلهایی که ساخت دست و کوره می باشد بسیار زیباست و قیمت بالایی دارد. نکته قابل توجه این است که نرده فرفورژه هنگامی زیباست که هندریل چوبی روی نرده نصب گردد. بدون هندریل چوبی، نرده فرفورژه زیبایی چندانی ندارد. نرده فرفورژه روی پله گرد دو محور بسیار زیباتر از پله گرد تک محور میانی است. هنگام نصب نرده فرفورژه روی پله تک محور باید پایه های نرده روی کف پله نصب گردد و این یعنی اینکه این پایه مزاحم نصب کف پله چوبی می گردد و باید هنگام نصب نرده کف پله چوبی برش خورده و از زیبایی کف پله کاسته می گردد. 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

3-6- اجرای نرده چوبی پله گرد ( پله پیچ)

نرده ها به منظور حفاظت از سقوط از روی پله ها و همچنین به عنوان کمک کننده در بالا رفتن از پله ها مورد استفاده قرار می گیرند.

نرده ها مدلهای زیادی دارند که بصورت مختصر توضیحاتی درباره آن بیان می گردد:

نرده چوبی متداولترین نوع نرده در پله گرد است زیرا گرمای خاصی به دکوراسیون داخلی منرل می دهد ولی در نهایت سلیقه کارفرما در انتخاب نرده مهم است. نرده های چوبی از پایه های چوبی خراطی شده و پایه های cnc اجرا می گردد. نرده های مدرن چوبی ترکیبی از چوب و فلز می باشند که ترکیب زیبایی به فضا می دهد. هندریل چوبی روی نرده های چوبی با ابعاد مناسب و اجرای زیبا روی پایه ها قرار می گیرد و در نهایت رنگ کاری می گردد.

موضوع اصلی در نرده گرد، اجرای رنگ کاری نرده چوبی در داخل ساختمان است به این صورت که تمامی پایه ها و هندریل بصورت چوب خام روی پله گرد نصب می گردد و در نهایت نقاش چوب در محل پروژه رنگ را بصورت پاششی روی نرده می پاشد. موضوع بسیار مهم این است که ممکن است رنگ روی دیوار و وسایلی که داخل ساختمان است پاشیده شوند زیرا رنگ بصورت پاششی اجرا می گردد. رنگ کار چوب باید بسیار حرفا ای باشد و قبلا این مدل پایه ها را رنگ کرده باشد. رنگ کار چوب حرفه ای می داند که دیوارهای اطراف پله را باید با نایلونهای چسب دار کاور کند تا رنگ روی دیوارها نریزد. کف فضا باید پوشیده شود تا رنگ روی سنگ کف ساختمان نریزد. 

پایه های خراطی شده اغلب لب پریدگی دارند و نقاش حرفه ای باید تمامی آنها را بتونه کاری مناسبی انجام دهد. 

اجرای نرده چوبی حساسیت های خاص خود را دارد. در هنگام اجرای نرده چوبی باید توجه داشته باشید که گول برخی از فروشندگان را نخورید زیرا به طور مثال نرده را به شما به قیمت مشخصی می فروشند و در هنگام اجرا متوجه می شوید که فاصله بین پایه ها زیاد است و فروشنده بیان می کند که باید پایه اضافه از او خریداری کنید پس حتما از فروشنده نرده چوبی بخواهید تعداد پایه ها را در قرارداد مشخص کند. در هر متر روی پله گرد 4 عدد پایه مورد استفاده قرار می گیرد و در فضای پرتگاه ووید پله 5 عدد پایه نیاز است. 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

 

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان

4-6- اجرای کف پله (فینیشینگ نهایی پله گرد) پله گرد و پله پیچ

مرحله نهایی در ساخت پله گرد، اجرای دکوراسیون پله گرد می باشد. مرحله ای که تمام زحمات ما نتیجه داده و به ثمر می نشیند. امیدوارم تمامی کارفرمایان از روز اول ساخت پله گرد نتیجه نهایی حاصله از اجرای پله گرد را در نظر گرفته باشند و نوع چوب کف پله و نوع نرده را مشخص کرده باشند. مهمترین مسئله در فینیشینگ نهایی پله گرد اجرای کف پله می باشد

کف پله موضوعی است که تمامی کارفرمایان درگیر اجرای آن خواهند شد. معمولا کف پله از چوب و سنگ و شیشه می باشد ولی کف پله چوبی مرسوم ترین و بهترین کف پله در پله های گرد می باشد. چوب خاصیت گرمایی مناسبی دارد و فضای داخلی شما را گرمای خاصی می بخشد. چوب برآمده از طبیعت است و زیباست در صورتی که بطور مناسب اجرا شود و رنگ نهایی مناسبی داشته باشد.

کف پله های چوب معمولا از چوب راش و چوب روسی و چوب بلوط می باشد. چوب روسی مقاومت کمتری دارد و به مرور زمان سایش پیدا کرده و مناسب کف پله نمی باشد ولی معمولا در فضاهای بیرونی و مناطق مرطوب بهترین گزینه برای کف پله می باشد.

چوب راش مقاومت خوبی دارد و موج جنگلی دارد و معمولا به دلیل قیمت مناسب نسبت به چوب بلوط گزینه مناسبی برای کف پله می باشد.

چوب بلوط بسیار زیباست و موج زیبایی دارد. چوب بلوط ایرانی دارای خلل و فرج و ترکهای زیادی است و اصلا توصیه نمی گردد ولی چوب بلوط کانادایی و آمریکایی بسیار زیبا و مناسب برای کف پله می باشد. با توجه به قیمت بسیار بالای چوب بلوط معمولا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ولی اگر به عنوان کف پله استفاده گردد با پوشش نهایی کیلر بی رنگ پلی اورتان بسیار زیبا می گردد.

بعد از اجرای کف پله درز بسیار باریکی در حد 3 میلی متر در فاصله بین کف پله و شاسی پله ایجاد می گردد که باید با بتونه مناسب پر شود و این بر عهده رنگ کار است زیرا از این فضای باریک آشغال در فضای داخل کف پله وارد می شود و در آینده مشکلات عدیده ای برای محل زندگی شما ایجاد می کند. 

برای دیدن نمونه کارهای مجموعه بارمان از سایت ما بازدید کنید:

www.barmanstep.com

موافقین ۰ مخالفین ۰
بارمان